Історична довідка
Київська неповна середня дитяча музична школа №7 Залізничного району офіційно відкрилася 7 серпня 1959 року. З 1 вересня 1959 року школа розпочала навчальний процес. До першого набору школи було зараховано 56 учнів, які навчалися грати на п’яти інструментах: фортепіано, скрипка, віолончель, домра, баян. З вересня 1961 року в школі відкрився відділ духових інструментів і клас контрабасу. Всього за час існування школи закінчили понад 3000 тис. учнів, з яких 457 стали професійними музикантами.
В 1983 році сталася визначна подія; постановою Ради Міністрів УРСР від 14 листопада 1983 року № 402 школі присвоєно ім’я видатного українського композитора Ігоря Наумовича Шамо, і до сьогодні школа іменується- Київська дитяча музична школа №7 ім. І. Шамо.
Зараз в закладі плідно працюють 8 відділів: фортепіанний, струно-смичковий, духових та ударних інструментів, народних інструментів, вокально-хоровий, загальномистецьких та теоретичних дисциплін, предмету за вибором та концертмейстерів. З 2023 року розпочався набір на навчання образотворчому мистецтву.
Наші випускники працюють в музичних школах Києва та інших містах України, у київській спеціалізованій середній музичній школі ім. М.В. Лисенка, Київській муніципальній академії музики ім. Р.М. Глієра, Національній музичній академії України ім. П.І. Чайковського, в оркестрах та багатьох творчих колективах України та інших країнах світу, у тому числі Канади, Швеції, Ізраїлю, Німеччини, США, Білорусії, Нової Зеландії. Школа по праву пишається відомими музикантами, які свої перші творчі кроки зробили саме в її стінах. Це й всесвітньовідомий гітарист-віртуоз Марк Топчій, і відома українська класична співачка Дар’я Миколенко, і популярний естрадний співак Laud ( Влад Каращук), і Заслужений артист України завідувач кафедри факультету мистецтв Волинського Національного Університету ім. Лесі Українки Андрій Зарицький.
З числа випускників школи по закінченню вищих навчальних закладів, до рідною школи у різні роки повертаються працювати педагогами. Зараз в школі працюють 56 педагогічних працівників, серед яких є кандидати мистецтвознавства, Заслужені працівники культури України, Заслужені діячі мистецтв України. В закладі здобувають позашкільну музичну освіту 460 учнів.
Окрасою мистецьких подій міста та району неодмінно стають виступи творчих учнівських колективів – лауреатів міських, всеукраїнських та міжнародних конкурсів та фестивалів серед яких:
хор старших класів (керівниця – Світлана Пашкова);
ансамбль скрипалів (керівниця – Ірина Пікуль);
симфонічний оркестр «Sara Banda Junior» (керівник – Олександр Саратський).
В 2024 році КДМШ №7 відзначає свій 65- річний ювілей. Школа має багату історію, власні традиції, спадкоємність поколінь. Колективу школи є чим пишатись. Завдяки багаторічній активній концертній та викладацькій діяльності викладачі школи здобули репутацію професійного творчого колективу, який приваблює своїм ентузіазмом, використанням у роботі передового педагогічного досвіду, батьківським ставленням до своїх учнів.


